• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pie…

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

     1 marca odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczniowie z Klubu czytelniczego przygotowali metodą projektu przedstawienie, na podstawie którego pierwszoklasiści odgadywali tytuły bajek.

Więcej...

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień K…

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia

     10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Świetlica szkolna dla uczniów klas II-VIII przygotowała z tej okazji wystawkę promującą nasz region.

Więcej...

Projektowanie przestrzenne w 3D

Projektowanie przestrzenne w 3D

     Korzystamy z darmowych aplikacji i projektujemy w 3D. Na początku zaprojektowaliśmy "pokój nastolatka" potem zbudowaliśmy "dom moich marzeń" aby na końcu stworzyć "projekt własny".

Więcej...

Uroczyste podsumowanie dokonań uczniów w…

Uroczyste podsumowanie dokonań uczniów w I semestrze roku szkolnego 2018/2019

     W dniu 7 lutego 2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie dokonań uczniów w I semestrze roku szkolnego 2018/2019. Pani Dyrektor Mariola Ałtyn zaprosiła na scenę i nagrodziła upominkami...

Więcej...

Biedronki - kalejdoskop

Biedronki - kalejdoskop

     Nasza grupa jest bardzo energiczna i żywiołowa. W czasie zajęć dzieci są raczej skupione. Wychowankowie starają się wspierać siebie nawzajem i sobie pomagać. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach...

Więcej...

Pokaz karate

Pokaz karate

     Dnia 29.01.19 w naszej szkole odbył się pokaz karate. Uczniowie z Starogardzkiego Klubu Karate Tradycyjnego wraz z trenerką p. Sandrą Domachowską, zaprezentowali nam swoje umiejętności i zachęcili do...

Więcej...

II miejsce dla Barbary Warembier w Wojew…

II miejsce dla Barbary Warembier w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym Miłośników Narnii „Przez starą szafę…”

     29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 82 im. prof. S. Czochralskiego w Gdańsku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego Miłośników Narnii „Przez starą szafę…”. Naszą szkołę reprezentowały...

Więcej...

II Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

II Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     Dnia 11 stycznia w naszej szkole odbył się po raz drugi Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku zaprezentowano 18 utworów. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:  ...

Więcej...

II miejsce dla Barbary Warembier w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym Miłośników Narnii „Przez starą szafę…”

     29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 82 im. prof. S. Czochralskiego w Gdańsku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego Miłośników Narnii „Przez starą szafę…”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy VI: Barbara Warembier i Monika Warembier.

     Do konkursu zgłosiło się 36 uczniów z 18 szkół naszego województwa. Młodzi znawcy tematu przez 60 minut rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte, wykazując się rozumieniem tekstu w tym również popularnonaukowego, znajomością różnych form wypowiedzi, wiedzą na temat pierwszej części „Opowieści z Narnii”, biografią autora cyklu oraz filmowej adaptacji powieści z 2005 roku w reżyserii Andrew Adamsona.

     Do III etapu (wojewódzkiego), który odbył się 26 lutego 2019r. zakwalifikowało się 15 uczniów, którzy uzyskali minimum 70% punktów. Wśród nich znalazła się także nasza Basia, która zdobyła 82%. W ostatnim etapie uczniowie ponownie zmagali się przez 60 minut z testem, składającym się z 21 zadań. Po sprawdzeniu prac jury wyłoniło trzech laureatów, wśród których nie mogło zabraknąć Barbary Warembier, która zdobyła II miejsce

     Serdecznie gratulujemy!!!!

     „Lew czarownica i stara szafa” to przede wszystkim powieść o wartościach: o walce, poświęceniu, miłości i braterstwie. Być może to jedno z tych dzieł, w którym za każdym razem odkrywamy coś nowego. Utwór Lewisa to bajka dla dzieci, w której wszystko się dobrze kończy, zło zostaje ukarane, a bohaterowie co prawda błądzą, lecz szybko zaczynają rozumieć własne błędy oraz zmieniają swoje postępowanie. Choć książka przeznaczona jest dla dzieci, jednak przyjemność z czytania powinni odczuć także nieco starsi miłośnicy literatury. Być może to jedno z tych dzieł, w którym za każdym razem odkrywamy coś nowegoUśmiech.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour