• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

12 stycznia uczniowie klas V-VII uczestniczyli w spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską. Tematem spotkania była odpowiedzialność osób nieletnich w świetle obowiązujących ustaw, rola szkoły i rodziny w budowaniu bezpiecznego otoczenia...

Więcej...

Zbiórka "Dla Olusia"

Zbiórka "Dla Olusia"

Kochani Uczniowie, Rodzice, Pracownicy szkoły! Kolejny raz pokazaliśmy, że razem możemy zdziałać dużo więcej niż w pojedynkę.

Więcej...

Lekcje gotowania

Lekcje gotowania

9 grudnia na zajęciach koła czytelniczo-turystycznego uczennice przygotowywały potrawy turystyczno-świąteczne. Dzieci uczyły się czytania przepisów kulinarnych, organizacji pracy, nakrywania stołu i oczywiście przyrządzania samych potraw.

Więcej...

Nagrody w konkursach

Nagrody w konkursach

6 grudnia uczniowie klasy IIa i IIb uczestniczyli w wyjściu do kina "Sokół", gdzie odbyło się finałowe rozstrzygnięcie XV edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Mikołaj moich marzeń". Uczeń kl.IIa – Adrian Groszkowski...

Więcej...

„Mikołajki na sportowo”

„Mikołajki na sportowo”

6 grudnia to jeden z magicznych, grudniowych dni… Mimo zimna za oknami, ten miesiąc kojarzy się z ciepłem i serdecznością. W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy wyjątkowo.

Więcej...

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęc…

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach nt. lektury "Ania z Zielonego Wzgórza"

W dniach 21-25 listopada uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach nt. lektury "Ania z Zielonego Wzgórza", przeprowadzonych przez Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Więcej...

Starogardzki Quest Staromiejski

Starogardzki Quest Staromiejski

24 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Starogardzki Quest Staromiejski , w którym poprzez edukacyjną grę terenową poznali historię naszego miasta.

Więcej...

„Październik może być baśniowy…” – obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji

     W naszej szkole, pod koniec października, obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Dzieci z grup przedszkolnych zostali zaproszeni do Klubu Przyjaciół Bratka i wysłuchali baśni o „Brzydkim Kaczątku”. Bratek zachęcił dzieciaki do tego, aby codziennie razem z rodzicami czytali na dobranoc.

     Klasy I-III poznały życiorys Hansa Christiana Andersena, który w dzieciństwie miał problemy w szkole, bo miał dysleksję. Jednak dzięki swojej pracy, osiągnął dużo i napisał tyle wspaniałych utworów. Uczniowie w klasach, do jednej z basni, wykonywali pracę plastyczną. Najciekawsze zawisły w naszej galerii i trzy zostały nagrodzone: Moniki Czarneckiej z IIIb, Fabiana Kaczmarka z Id i Kacpra Mallek z IIIc.

     W klasach starszych, uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną, na temat dysleksji. Dowiedzieli się, że to nie lenistwo jest powodem problemów czytania u dyslektyków. Z wielkim zaskoczeniem odebrali informację, że z dysleksją walczą osoby, które znają z mediów, np. Bartosz Opania czy Tom Cruise. Każda klasa przygotowała plakat o słynnej osobie z dysleksją.

    „Cieszę się, że dzieci z takim zaangażowaniem pracowały podczas tych dni. Myślę, że cel akcji został osiągnięty i społeczność szkolna jest świadoma, czym jest dysleksja” – powiedziała p. Ewelina Krzoska – Terapeuta pedagogiczny w naszej szkole, pomysłodawczyni akcji.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour