• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Wycieczka do Torunia klasy 8b

Wycieczka do Torunia klasy 8b

     18 czerwca 2021 roku klasa 8b wraz ze swoją wychowawczynią Anią Górną wybrała się do pięknego miasta wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika - Torunia. Chcieliśmy jak najwięcej czasu spędzić...

Więcej...

Barbara Warembier Laureatką Wojewódzkieg…

Barbara Warembier Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

     Miło nam poinformować społeczność szkolną, iż uczennica klasy 8b Basia Warembier zdobyła tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Basia musiała zmierzyć się z najlepszymi uczniami  w naszym województwie,...

Więcej...

Wprowadzenie uczniów klas pierwszych do …

Wprowadzenie uczniów klas pierwszych do biblioteki

     Wprowadzenie do biblioteki klasy Ic.  Dzieci dowiedziały się co kryją biblioteczne półki i jakie zasady obowiązują w bibliotece szkolnej. Chętni wypożyczyli też swoje pierwsze książki z naszej biblioteki.  ...

Więcej...

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czy…

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

     W dniach 22,24 i 26 lutego w bibliotece szkolnej obchodziliśmy małe święto. Przybyli do nas uczniowie pierwszych klas, przebrani za bohaterów książek na Pasowanie na czytelnika. W swoich...

Więcej...

Zwycięzcy konkursów walentynkowych

Zwycięzcy konkursów walentynkowych

Szkolne Walentynki… Nasz Walenty nie próżnuje,do zabawy Cię potrzebuje!Szukaj w szkole dużej skrzynki z serduszkamii wrzuć do niej kartkę z życzeniami.Skrzynka czeka na kartki tylko do środy,więc nie zwlekaj i do...

Więcej...

Konkurs plastyczny „Zachowaj Trzeźwy Umy…

Konkurs plastyczny „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”

     We wrześniu i październiku 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym ogłoszonym w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”. Na lekcjach plastyki pod czujnym...

Więcej...

Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pier…

Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych

     13 października 2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych. W tym dniu uczniowie klasy 1A, 1B i 1C stali się pełnoprawnymi uczniami naszej...

Więcej...

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

     W naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych  przybliżono uczniom tematykę niepełnosprawności, tym samym wdrożono ich do prezentowania postawy tolerancyjnej wobec osób z niepełnosprawnością. Ponadto, prowadzono działania mające ukazać uczniom, iż pomimo występujących między ludźmi różnic, każdy powinien być traktowany w jednakowy  sposób, z należnym mu szacunkiem oraz godnością.

     W związku z tym podjęto liczne działania. W oddziałach przedszkolnych przeczytano bajki terapeutyczne dotyczące niepełnosprawności, omówiono ich treści oraz kolorowano tematyczne obrazki. Wszystkie klasy zostały  zapoznane z tematyką niepełnosprawności poprzez prezentację multimedialną. Uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym pt. „Osoby niepełnosprawne wśród nas”. Na holu szkoły zorganizowano wystawę prac uczniów. Do klas IV-VI należało wykonanie plakatu pt. „Słynny niepełnosprawny”. Wykonane przez uczniów plakaty zostały zawieszone na drzwiach poszczególnych klas. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w celu pogłębieia wiedzy uczniów i rodziców przygotowano tablicę z informacjami na temat niepełnosprawności.

     Dzięki podjętym działaniom wzrosła świadomość społeczności uczniowskiej na temat funkcjonowania i potrzeb osób niepełnosprawnych.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour