• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

„KOCIEWIE NASZA MAŁA OJCZYZNA”- KONKURS PLASTYCZNY

   19 listopada 2015 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Starogardzie Gdańskim ogłoszono wyniki konkursu plastycznego w ramach projektu edukacyjno- regionalnego do tematu „KOCIEWIE NASZA MAŁA OJCZYZNA”.

    Miło nam było, bowiem dwie uczennice z naszej szkoły zdobyły wyróżnienia : Zosia Brud z klasy II c i Kornelia Kamrowska z klasy II d. Obie otrzymały indywidualne nagrody , a dla szkoły przekazano dwa pudełka puzzli. Na zakończenie poproszono gości na słodki poczęstunek, a nawet skosztowanie „chleba po kociewsku” tj. ze smalcem, skwarkami i kiszonym ogórkiem.
Życzymy w przyszłości więcej takich sukcesów.

Zdjęcia według kolejnosci:
fot.1. Ucz. Zofia Brud klasa II c, Kornelia Kamrowska klasa II d.
fot.2. Ucz. Kornelia Kamrowska klasa II d „Kociewiacy”
fot.3. Ucz. Zofia Brud klasa II c „Chata kociewska”
fot.4. Ucz. podczas wręczania nagród indywidualnych.

Nagrodzeni:
Ucz. Zosia Brud klasa II c – „Chata kociewska” ( czerwony podkład).
Ucz. Kornelia Kamrowska klasa II d „ Kociewiacy”( różowy podkład).

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour