• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Wycieczka do Torunia klasy 8b

Wycieczka do Torunia klasy 8b

     18 czerwca 2021 roku klasa 8b wraz ze swoją wychowawczynią Anią Górną wybrała się do pięknego miasta wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika - Torunia. Chcieliśmy jak najwięcej czasu spędzić...

Więcej...

Barbara Warembier Laureatką Wojewódzkieg…

Barbara Warembier Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

     Miło nam poinformować społeczność szkolną, iż uczennica klasy 8b Basia Warembier zdobyła tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Basia musiała zmierzyć się z najlepszymi uczniami  w naszym województwie,...

Więcej...

Wprowadzenie uczniów klas pierwszych do …

Wprowadzenie uczniów klas pierwszych do biblioteki

     Wprowadzenie do biblioteki klasy Ic.  Dzieci dowiedziały się co kryją biblioteczne półki i jakie zasady obowiązują w bibliotece szkolnej. Chętni wypożyczyli też swoje pierwsze książki z naszej biblioteki.  ...

Więcej...

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czy…

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

     W dniach 22,24 i 26 lutego w bibliotece szkolnej obchodziliśmy małe święto. Przybyli do nas uczniowie pierwszych klas, przebrani za bohaterów książek na Pasowanie na czytelnika. W swoich...

Więcej...

Zwycięzcy konkursów walentynkowych

Zwycięzcy konkursów walentynkowych

Szkolne Walentynki… Nasz Walenty nie próżnuje,do zabawy Cię potrzebuje!Szukaj w szkole dużej skrzynki z serduszkamii wrzuć do niej kartkę z życzeniami.Skrzynka czeka na kartki tylko do środy,więc nie zwlekaj i do...

Więcej...

Konkurs plastyczny „Zachowaj Trzeźwy Umy…

Konkurs plastyczny „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”

     We wrześniu i październiku 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym ogłoszonym w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”. Na lekcjach plastyki pod czujnym...

Więcej...

Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pier…

Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych

     13 października 2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych. W tym dniu uczniowie klasy 1A, 1B i 1C stali się pełnoprawnymi uczniami naszej...

Więcej...

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     Zwrócenie społecznej uwagi na temat dziecięcego autyzmu oraz silniejsze zaakcentowanie problemów i potrzeb osób dotkniętych tą chorobą to założenia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Fundacja JiM zorganizowała kampanię społeczną „Polska na niebiesko”, w tym roku pod hasłem: „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz”. Również w naszym mieście zorganizowano niebieski marsz, do którego przyłączyła się i nasza szkoła.

     Społeczność szkolna starogardzkiej Dwójeczki zrealizowała też inne działania zwiększające świadomość uczniów w tym zakresie: dzieci oglądały prezentację multimedialną na temat autyzmu, ubrały się na niebiesko, udekorowały w tym kolorze okna, przygotowały niebieskie odciski dłoni, z których podczas uroczystego apelu utworzyły falę oraz wypuściły „do nieba” 200 niebieskich balonów z helem. Ponadto, na oficjalnej stronie JiM pojawiła się żarówka naszej szkoły z opisem podejmowanych przez nas działań. Działania starogardzkiej Dwójeczki zachwyciły oraz wzruszyły członków Stowarzyszenia „Dzieci Kociewia” (w tym rodziców dzieci z autyzmem), którzy byli obecni podczas apelu podsumowującego. Jesteśmy dumni z postawy uczniów oraz pozostałych osób zaangażowanych w akcję.

     Dziękujemy za owocną współpracę i wsparcie Stowarzyszeniu Dzieci Kociewia oraz sklepowi „Hulanka”. Deklarujemy, iż to nie ostatnia akcja społeczna, w którą zaangażowaliśmy się.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour