• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

XXII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzi…

XXII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda". Biennale Sztuki w Koszalinie

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1803739470119624&set=pcb.1803740893452815 7 czerwca odbył się wernisaż prac XXII Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda". Biennale Sztuki w Koszalinie. Nasze uczennice: Milena Gajdowska i Julia Pawłowicz miały możliwość uczestniczenia...

Więcej...

Wycieczka do Warszawy kl. 6

Wycieczka do Warszawy kl. 6

W dniach 3-5 czerwca 2024r. klasy 6a, 6b, 6c i kilka osób z 7a wybrały się na wymarzoną wycieczkę do Warszawy. Staraliśmy się odwiedzić najważniejsze miejsca w naszej pięknej stolicy:...

Więcej...

Lekcja z legendą

Lekcja z legendą

W poniedziałek 3 czerwca 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 gościła znana graficzka, plakacistka oraz autorka Legend o Starogardzie Gdańskim, pani Martyna Pazera. Uczniowie klasy IIIa mieli zaszczyt wysłuchać...

Więcej...

Lekcja malarstwa

Lekcja malarstwa

W środę 29 maja uczniowie klasy 2a świętowali zbliżający się Dzień Dziecka. Z tej okazji wzięli udział w warsztatach plastycznych, które poprowadził starogardzki artysta malarz pan Józef Olszynka.

Więcej...

Egzamin na kartę rowerową

Egzamin na kartę rowerową

28 maja przeprowadzono w naszej szkole praktyczny egzamin na kartę rowerową. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwała przedstawicielka Policji w Starogardzie Gd., Pani Katarzyna.

Więcej...

Fabryka czekolady

Fabryka czekolady

W poniedziałek 27 maja uczniowie klas 1-3 wzięli udział w smakowitych warsztatach czekolady. Każdy uczestnik miał możliwość przygotowania własnej słodkiej niespodzianki. 

Więcej...

Dzień Matki

Dzień Matki

Klasy III oraz klasa IB dla Kochanych Mam:) https://youtube.com/shorts/tRKA9_5WuSA?feature=share

Więcej...

Nagroda w ogólnopolskim konkursie „Pozna…

Nagroda w ogólnopolskim konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”

https://terazprudnik.pl/2024/05/widza-dalej-i-chca-mocniej/ W dniach 24-26 maja nasze uczennice z klasy 5b Lena Krawczyk i Oliwia Lemka uczestniczyły w Centralnym Zlocie Laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” PTTK.

Więcej...

Obchody Dnia Ziemi

     W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas IIa i IIb uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach poświęconych odnawialnym źródłom energii. Tatuś jednej z uczennic, pan Marek Duzowski rozmawiał z dziećmi o potrzebie poszukiwania i odkrywania nowych proekologicznych źródeł energii, o szkodach jakie w środowisku naturalnym powoduje spalanie paliw kopalnych oraz wadach i zaletach poszczególnych rodzajów odnawialnych źródeł energii. Każdy mógł z bliska obejrzeć kolektory i panele, dzięki czemu po spotkaniu uczniowie potrafi scharakteryzować poszczególne odnawialne źródła energii. Swoją wiedzę mogli zaprezentować w konkursie wiedzy zorganizowanym na zakończenie spotkania. Zwycięzca otrzymał nagrodę, którą był zestaw zabawek do samodzielnego składania zasilany energią słoneczną.

     Ponadto dzieci z klasy 1d i 2c z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowały przedstawienie pt. "Ścieżka pod górkę", w którym pokazały nam, że "świat jest pełen dziwnych stworzeń, ale każdy żyć tu może"... Zielony Apel był także wspaniałą okazją do podsumowania akcji "Dwa słowa o segregacji, czyli jak i po co segregować odpady". Od połowy marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach, podczas których uczyli się prawidłowej segregacji odpadów. Poszerzali również swoją wiedzę z zakresu wpływu działań człowieka na środowisko naturalne oraz dowiedzieli się, w jaki sposób zapobiegać zanieczyszczaniu naszej planety. Zajęciom towarzyszyły warsztaty upcyklingu. Dzieci z klas
I-III przetwarzali odpady na nowe przedmioty użytkowe. Tak powstały wspaniałe skarbonki, samochodziki, zwierzątka i inne zabawki.

    Zwieńczeniem warsztatów było zorganizowanie dwóch konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem: 

1. Konkurs na eko-torbę wykonaną z surowców wtórnych. Projektanci toreb zaskoczyli nas swoją pomysłowością.
2. Konkurs na śmiecio- wynalazek. Kreatywność uczniów i postawa proekologiczna jest nadzieją dla całej ludzkości! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję akcji i konkursów:)
Pamiętajcie! Wykorzystując odpady zmieniacie świat na lepszy!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour