• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Wycieczka do Torunia klasy 8b

Wycieczka do Torunia klasy 8b

     18 czerwca 2021 roku klasa 8b wraz ze swoją wychowawczynią Anią Górną wybrała się do pięknego miasta wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika - Torunia. Chcieliśmy jak najwięcej czasu spędzić...

Więcej...

Barbara Warembier Laureatką Wojewódzkieg…

Barbara Warembier Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

     Miło nam poinformować społeczność szkolną, iż uczennica klasy 8b Basia Warembier zdobyła tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Basia musiała zmierzyć się z najlepszymi uczniami  w naszym województwie,...

Więcej...

Wprowadzenie uczniów klas pierwszych do …

Wprowadzenie uczniów klas pierwszych do biblioteki

     Wprowadzenie do biblioteki klasy Ic.  Dzieci dowiedziały się co kryją biblioteczne półki i jakie zasady obowiązują w bibliotece szkolnej. Chętni wypożyczyli też swoje pierwsze książki z naszej biblioteki.  ...

Więcej...

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czy…

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

     W dniach 22,24 i 26 lutego w bibliotece szkolnej obchodziliśmy małe święto. Przybyli do nas uczniowie pierwszych klas, przebrani za bohaterów książek na Pasowanie na czytelnika. W swoich...

Więcej...

Zwycięzcy konkursów walentynkowych

Zwycięzcy konkursów walentynkowych

Szkolne Walentynki… Nasz Walenty nie próżnuje,do zabawy Cię potrzebuje!Szukaj w szkole dużej skrzynki z serduszkamii wrzuć do niej kartkę z życzeniami.Skrzynka czeka na kartki tylko do środy,więc nie zwlekaj i do...

Więcej...

Konkurs plastyczny „Zachowaj Trzeźwy Umy…

Konkurs plastyczny „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”

     We wrześniu i październiku 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym ogłoszonym w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”. Na lekcjach plastyki pod czujnym...

Więcej...

Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pier…

Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych

     13 października 2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych. W tym dniu uczniowie klasy 1A, 1B i 1C stali się pełnoprawnymi uczniami naszej...

Więcej...

Obchody Dnia Ziemi

     W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas IIa i IIb uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach poświęconych odnawialnym źródłom energii. Tatuś jednej z uczennic, pan Marek Duzowski rozmawiał z dziećmi o potrzebie poszukiwania i odkrywania nowych proekologicznych źródeł energii, o szkodach jakie w środowisku naturalnym powoduje spalanie paliw kopalnych oraz wadach i zaletach poszczególnych rodzajów odnawialnych źródeł energii. Każdy mógł z bliska obejrzeć kolektory i panele, dzięki czemu po spotkaniu uczniowie potrafi scharakteryzować poszczególne odnawialne źródła energii. Swoją wiedzę mogli zaprezentować w konkursie wiedzy zorganizowanym na zakończenie spotkania. Zwycięzca otrzymał nagrodę, którą był zestaw zabawek do samodzielnego składania zasilany energią słoneczną.

     Ponadto dzieci z klasy 1d i 2c z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowały przedstawienie pt. "Ścieżka pod górkę", w którym pokazały nam, że "świat jest pełen dziwnych stworzeń, ale każdy żyć tu może"... Zielony Apel był także wspaniałą okazją do podsumowania akcji "Dwa słowa o segregacji, czyli jak i po co segregować odpady". Od połowy marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach, podczas których uczyli się prawidłowej segregacji odpadów. Poszerzali również swoją wiedzę z zakresu wpływu działań człowieka na środowisko naturalne oraz dowiedzieli się, w jaki sposób zapobiegać zanieczyszczaniu naszej planety. Zajęciom towarzyszyły warsztaty upcyklingu. Dzieci z klas
I-III przetwarzali odpady na nowe przedmioty użytkowe. Tak powstały wspaniałe skarbonki, samochodziki, zwierzątka i inne zabawki.

    Zwieńczeniem warsztatów było zorganizowanie dwóch konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem: 

1. Konkurs na eko-torbę wykonaną z surowców wtórnych. Projektanci toreb zaskoczyli nas swoją pomysłowością.
2. Konkurs na śmiecio- wynalazek. Kreatywność uczniów i postawa proekologiczna jest nadzieją dla całej ludzkości! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję akcji i konkursów:)
Pamiętajcie! Wykorzystując odpady zmieniacie świat na lepszy!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour