• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Obchody Dnia Ziemi

     W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas IIa i IIb uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach poświęconych odnawialnym źródłom energii. Tatuś jednej z uczennic, pan Marek Duzowski rozmawiał z dziećmi o potrzebie poszukiwania i odkrywania nowych proekologicznych źródeł energii, o szkodach jakie w środowisku naturalnym powoduje spalanie paliw kopalnych oraz wadach i zaletach poszczególnych rodzajów odnawialnych źródeł energii. Każdy mógł z bliska obejrzeć kolektory i panele, dzięki czemu po spotkaniu uczniowie potrafi scharakteryzować poszczególne odnawialne źródła energii. Swoją wiedzę mogli zaprezentować w konkursie wiedzy zorganizowanym na zakończenie spotkania. Zwycięzca otrzymał nagrodę, którą był zestaw zabawek do samodzielnego składania zasilany energią słoneczną.

     Ponadto dzieci z klasy 1d i 2c z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowały przedstawienie pt. "Ścieżka pod górkę", w którym pokazały nam, że "świat jest pełen dziwnych stworzeń, ale każdy żyć tu może"... Zielony Apel był także wspaniałą okazją do podsumowania akcji "Dwa słowa o segregacji, czyli jak i po co segregować odpady". Od połowy marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach, podczas których uczyli się prawidłowej segregacji odpadów. Poszerzali również swoją wiedzę z zakresu wpływu działań człowieka na środowisko naturalne oraz dowiedzieli się, w jaki sposób zapobiegać zanieczyszczaniu naszej planety. Zajęciom towarzyszyły warsztaty upcyklingu. Dzieci z klas
I-III przetwarzali odpady na nowe przedmioty użytkowe. Tak powstały wspaniałe skarbonki, samochodziki, zwierzątka i inne zabawki.

    Zwieńczeniem warsztatów było zorganizowanie dwóch konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem: 

1. Konkurs na eko-torbę wykonaną z surowców wtórnych. Projektanci toreb zaskoczyli nas swoją pomysłowością.
2. Konkurs na śmiecio- wynalazek. Kreatywność uczniów i postawa proekologiczna jest nadzieją dla całej ludzkości! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję akcji i konkursów:)
Pamiętajcie! Wykorzystując odpady zmieniacie świat na lepszy!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour