• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Świetlicowe przygody w kwietniu

Świetlicowe przygody w kwietniu

Świetlicowe przygody w kwietniu. Świetliki pozdrawiają :)

Więcej...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się Turniej Patriotyczny. Uczniowie klas 4-8 rywalizowali rozwiązując różnorodne zadania o tematyce patriotycznej.

Więcej...

Młodzież to ma pomysły! Przy szkole pows…

Młodzież to ma pomysły! Przy szkole powstanie ogródek meteorologiczno-botaniczny!

Nowy mural i ogródek meteorologiczny to projekty, które otrzymały wsparcie z Miasta w ramach Funduszu Młodzieżowego. Pomysłodawcami są uczniowie starogardzkich szkół, którzy postanowili wdrożyć swoje plany w życie. Projekt „METEOEKO” złożyła...

Więcej...

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 27-28 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych w kościele farnym pw. św. Mateusza. Rekolekcje "Wiara to relacja z Bogiem", zakończone szczególnym błogosławieństwem, prowadził ojciec redemptorysta Władysław...

Więcej...

VI Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego …

VI Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego Klas III

Dnia 26 kwietnia 2023 r. o godzinie 12:00 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Starogardzie Gdańskim odbył się VI Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego Klas III. W konkursie wzięło udział 30...

Więcej...

Uczennica naszej szkoły otrzymała wyróżn…

Uczennica naszej szkoły otrzymała wyróżnienie w konkursie „Recytujemy prozę i poezję kociewską”

26 kwietnia w Starogardzkim Centrum Kultury odbyły się eliminacje rejonowe do finału 40. edycji konkursu „Recytujemy prozę i poezję kociewską” im. Antoniego Górskiego. Po prezentacji 26 wykonawców ze szkół podstawowych...

Więcej...

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turysty…

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK 22-23.04.2023

W weekend w dniach 22-23 kwietnia w naszej szkole odbył się etap wojewódzki  Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

Więcej...

Mamy brązowy medal w piłce nożnej chłopc…

Mamy brązowy medal w piłce nożnej chłopców!

W piątek 21 kwietnia na sztucznej murawie przy Hali Sportowej im. A. Grubby odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży szkolnej w piłce nożnej chłopców. Rywalizacja była zacięta, a emocje...

Więcej...

XXXVII REJONOWY KONKURS MATEMATYCZNY KLA…

XXXVII REJONOWY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS TRZECICH

SPRAWOZDANIE  Z  XXXVII  REJONOWEGO   KONKURSU  MATEMATYCZNEGO  KLAS  TRZECICH  rok szk. 2022/2023        Dnia 20 kwietnia 2023 r. o godz. 12.00  w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Starogardzie Gdańskim odbył  się XXXVII...

Więcej...

Obchody Dnia Ziemi

     W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas IIa i IIb uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach poświęconych odnawialnym źródłom energii. Tatuś jednej z uczennic, pan Marek Duzowski rozmawiał z dziećmi o potrzebie poszukiwania i odkrywania nowych proekologicznych źródeł energii, o szkodach jakie w środowisku naturalnym powoduje spalanie paliw kopalnych oraz wadach i zaletach poszczególnych rodzajów odnawialnych źródeł energii. Każdy mógł z bliska obejrzeć kolektory i panele, dzięki czemu po spotkaniu uczniowie potrafi scharakteryzować poszczególne odnawialne źródła energii. Swoją wiedzę mogli zaprezentować w konkursie wiedzy zorganizowanym na zakończenie spotkania. Zwycięzca otrzymał nagrodę, którą był zestaw zabawek do samodzielnego składania zasilany energią słoneczną.

     Ponadto dzieci z klasy 1d i 2c z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowały przedstawienie pt. "Ścieżka pod górkę", w którym pokazały nam, że "świat jest pełen dziwnych stworzeń, ale każdy żyć tu może"... Zielony Apel był także wspaniałą okazją do podsumowania akcji "Dwa słowa o segregacji, czyli jak i po co segregować odpady". Od połowy marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach, podczas których uczyli się prawidłowej segregacji odpadów. Poszerzali również swoją wiedzę z zakresu wpływu działań człowieka na środowisko naturalne oraz dowiedzieli się, w jaki sposób zapobiegać zanieczyszczaniu naszej planety. Zajęciom towarzyszyły warsztaty upcyklingu. Dzieci z klas
I-III przetwarzali odpady na nowe przedmioty użytkowe. Tak powstały wspaniałe skarbonki, samochodziki, zwierzątka i inne zabawki.

    Zwieńczeniem warsztatów było zorganizowanie dwóch konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem: 

1. Konkurs na eko-torbę wykonaną z surowców wtórnych. Projektanci toreb zaskoczyli nas swoją pomysłowością.
2. Konkurs na śmiecio- wynalazek. Kreatywność uczniów i postawa proekologiczna jest nadzieją dla całej ludzkości! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję akcji i konkursów:)
Pamiętajcie! Wykorzystując odpady zmieniacie świat na lepszy!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour