• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym Zakładu Farmaceutycznego Polpharma

     W sobotę 23 kwietnia nasi uczniowie uczestniczyli w niezwykłym pokazie. Podczas Dni Otwartych Zakładu Farmaceutycznego Polpharma w Starogardzie Gdańskim dzieci, wspólnie z ratownikami, strażakami i policjantami przedstawiły scenkę udzielania pierwszej pomocy podczas symulacji wypadku drogowego. Dzieci wcieliły się w główne role i zgodnie z założeniem scenariusza patrol policji przybył jako pierwszy na miejsce wypadku, gdzie zakleszczone w aucie były 3 osoby poszkodowane.

     W czasie pokazu dzieci pod opieką Policjanta potrafiły:
- ocenić miejsce zdarzenia i odpowiednio je zabezpieczyć;
- ocenić stan poszkodowanych;
- przekazać informacje do widzów a także do Dyżurnego Policji o zastanej sytuacji oraz o stanie zdrowia poszkodowanych;
- udzielić wstępnej pierwszej pomocy (poszkodowanych nie szło ewakuować) oraz zapewnić komfort psychiczny;
- przekazać zastaną sytuację dowódcy PSP.

     Dzieci odgrywające role Strażaków udowodniły dorosłym, że świetnie dają sobie radę podczas akcji ratowniczej. Pod opieką zawodowych Strażaków z PSP w Starogardzie Gdańskim poradziły sobie z:
- przejęciem sytuacji od oficera policji;
- ponowną oceną miejsca zdarzenia, zabezpieczenia auta itd.;
- oceną osób poszkodowanych;
- zaopatrzeniem ran, założeniem szyn unieruchamiających złamane kończyny, zakładaniem kołnierza ortopedycznego itd. ;
- ułożeniem poszkodowanego na desce ortopedycznej, zapewnieniem komfortu psychicznego i termicznego.

     Dzieci odgrywające role Ratowników pod opieką Ratowników Kociewskiego Centrum Zdrowia pokazały:
- jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową,
- jak użyć defibrylatora,
- zapewnić pomoc osobom poszkodowanym.

     Celem pokazu było udowodnienie starszym, że pomaganie nie jest takie trudne, a zaangażowanie i praca dzieci miała na celu zawstydzić często obojętnych na krzywdę poszkodowanych dorosłych.
Dzieci nie tylko wspaniale zaangażowały się w działania, ale także potrafiły zakładać unieruchomienia kończyn, opatrunki, kołnierze, prowadzić RKO z użyciem AED.

     Dzieciaki oraz osoby dorosłe mogły też dowiedzieć się od nas na czym polega praca służb ratowniczych.. Podczas pokazu policjanci, strażacy i ratownicy omawiali swoje działania, na czym polega ich praca i co jeszcze można zrobić, jak się zachować itd.

     Bardzo dziękujemy Kociewskiemu Centrum Zdrowia za zaproszenie nas do udziału w tak niezwykłej akcji, wsparcie, pomoc i lekcje udzielania pierwszej pomocy. Szczególne podziękowania dla Pana Adriana za poświęcony nam swój prywatny czas, cierpliwość, wspaniałą współpracę i opis wydarzeń. Dziękujemy też Panu Arturowi Hossa za udostępnienie nam zdjęć z pokazu.

     Czekamy jeszcze na filmik i dalsze zdjęcia, które będziemy uzupełniać na naszej stronie.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour