• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Wycieczka do Torunia klasy 8b

Wycieczka do Torunia klasy 8b

     18 czerwca 2021 roku klasa 8b wraz ze swoją wychowawczynią Anią Górną wybrała się do pięknego miasta wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika - Torunia. Chcieliśmy jak najwięcej czasu spędzić...

Więcej...

Barbara Warembier Laureatką Wojewódzkieg…

Barbara Warembier Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

     Miło nam poinformować społeczność szkolną, iż uczennica klasy 8b Basia Warembier zdobyła tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Basia musiała zmierzyć się z najlepszymi uczniami  w naszym województwie,...

Więcej...

Wprowadzenie uczniów klas pierwszych do …

Wprowadzenie uczniów klas pierwszych do biblioteki

     Wprowadzenie do biblioteki klasy Ic.  Dzieci dowiedziały się co kryją biblioteczne półki i jakie zasady obowiązują w bibliotece szkolnej. Chętni wypożyczyli też swoje pierwsze książki z naszej biblioteki.  ...

Więcej...

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czy…

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

     W dniach 22,24 i 26 lutego w bibliotece szkolnej obchodziliśmy małe święto. Przybyli do nas uczniowie pierwszych klas, przebrani za bohaterów książek na Pasowanie na czytelnika. W swoich...

Więcej...

Zwycięzcy konkursów walentynkowych

Zwycięzcy konkursów walentynkowych

Szkolne Walentynki… Nasz Walenty nie próżnuje,do zabawy Cię potrzebuje!Szukaj w szkole dużej skrzynki z serduszkamii wrzuć do niej kartkę z życzeniami.Skrzynka czeka na kartki tylko do środy,więc nie zwlekaj i do...

Więcej...

Konkurs plastyczny „Zachowaj Trzeźwy Umy…

Konkurs plastyczny „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”

     We wrześniu i październiku 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym ogłoszonym w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”. Na lekcjach plastyki pod czujnym...

Więcej...

Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pier…

Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych

     13 października 2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych. W tym dniu uczniowie klasy 1A, 1B i 1C stali się pełnoprawnymi uczniami naszej...

Więcej...

Gra terenowa "Starogard - nasze miasto"

     11 maja na terenie naszego grodu rozegrała się gra terenowa "Starogard - nasze miasto" organizowana przez Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Starogardzie Gdańskim, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim oraz Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Starogardzkiego.

     Współorganizatorami były starogardzkie szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 i Publiczne Gimnazjum nr 1, na terenie których znajdowały się punkty zaliczeniowe, oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 odpowiedzialne za przygotowanie części artystycznej.

     Sponsorami byli: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Urząd Miasta Starogard Gdański oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka. 

     Celem gry była popularyzacja historii, kultury i tradycji Kociewia, prezentacja walorów Starogardu, poznanie różnych bibliotek, kształtowanie aktywnej postawy wobec dziedzictwa regionalnego, doskonalenie umiejętności poszukiwania informacji z różnych źródeł.

     Nasz trzyosobowy zespół wraz z Panią Marysią Gaca-Mischke wyruszył ze Szkoły Podstawowej nr 1. Potem odwiedził trzy punkty zaliczeniowe w szkołach, m.in. w naszej dwójeczce gdzie uczniowie rozwiązywali przygotowane dla nich zadania. Ostatni z punktów znajdował się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na uczniów, którzy ukończyli zadania, czekał poczęstunek i projekcja filmu "Kamień", ekranizacji legendy o Diabelskim Kamieniu w Pinczynie zrealizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "All Art". Zapraszamy do oglądania relacji również na Facebooku.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour