• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Gra terenowa "Starogard - nasze miasto"

     11 maja na terenie naszego grodu rozegrała się gra terenowa "Starogard - nasze miasto" organizowana przez Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Starogardzie Gdańskim, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim oraz Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Starogardzkiego.

     Współorganizatorami były starogardzkie szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 i Publiczne Gimnazjum nr 1, na terenie których znajdowały się punkty zaliczeniowe, oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 odpowiedzialne za przygotowanie części artystycznej.

     Sponsorami byli: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Urząd Miasta Starogard Gdański oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka. 

     Celem gry była popularyzacja historii, kultury i tradycji Kociewia, prezentacja walorów Starogardu, poznanie różnych bibliotek, kształtowanie aktywnej postawy wobec dziedzictwa regionalnego, doskonalenie umiejętności poszukiwania informacji z różnych źródeł.

     Nasz trzyosobowy zespół wraz z Panią Marysią Gaca-Mischke wyruszył ze Szkoły Podstawowej nr 1. Potem odwiedził trzy punkty zaliczeniowe w szkołach, m.in. w naszej dwójeczce gdzie uczniowie rozwiązywali przygotowane dla nich zadania. Ostatni z punktów znajdował się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na uczniów, którzy ukończyli zadania, czekał poczęstunek i projekcja filmu "Kamień", ekranizacji legendy o Diabelskim Kamieniu w Pinczynie zrealizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "All Art". Zapraszamy do oglądania relacji również na Facebooku.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour