• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

InO manewry szkoleniowe

     Imprezy na Orientację są dyscypliną orientacji sportowej lub turystyki kwalifikowanej. Są też formą aktywnego wypoczynku, realizacji turystycznych i sportowych ambicji, stanowią atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. Uczą i rozwijają one zdolności orientacji w terenie, umiejętności czytania mapy i posługiwania się kompasem, określania w różny sposób swego położenia na mapie i w terenie itp.

     Uczestnicy zawodów rozwijają cechy charakteru przydatne w życiu społecznym. Indywidualny lub w niewielkim patrolu marsz po często nieznanym terenie kształtuje samodzielność, odwagę i rozwagę, spostrzegawczość, kreatywność, spryt, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, podejmowania szybkich i trafnych decyzji na podstawie ograniczonej liczby danych, wyboru właściwej taktyki działania, współpracy z partnerem oraz radzenia sobie ze stresem. Start w zawodach, kontakt z innymi zawodnikami kształtują postawę fair – staranie o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz niepisanych zasad sportowej rywalizacji.

     Imprezy na Orientację są różne, najbardziej popularne to Marsze na Orientację (MnO) i Biegi na Orientację
(BnO). W Biegach na Orientację liczy się głównie czas pokonania trasy. Punkty do odnalezienia są stosunkowo łatwe. W marszach priorytetowa jest dokładność orientowania się w terenie, choć trasę należy przebyć w określonym czasie, który jest tak wyliczony, by można było ją pokonać w tempie marszowym, bez biegania. Bieg na orientację zazwyczaj rozgrywany jest w lesie, czasami w parku lub na osiedlu. To świetna okazja by młodzież obcowała z naturą, poznając jej różne aspekty i ucząc się doceniać jej piękno. Dodatkowo orientaliści od początku uczą się, że nie ma złej pogody do biegania. Upał, czy mróz, deszcz, śnieg, grad – bez znaczenia. Różnorodne warunki pogodowe sprawiają, że dzieci i młodzież uczą się do nich dostosowywać. Bieg na orientację wywodzi się z krajów skandynawskich. Na początku (koniec XIX wieku) był praktykowany tylko w wojsku, jako sprawdzian umiejętności orientacji i poruszania się w obcym terenie. Uczniowie naszej szkoły jako jedyni ze szkół podstawowych w mieście regularnie kształtują swoje umiejętności w terenie i uczestniczą w tej dyscyplinie sportowej i turystycznej zarazem.

     Koło turystyczne tym razem odbywało manewry szkoleniowe w Siwiałce w dniach 17-18 listopada w warunkach nocnych i dziennych. Uczniowie wykazali się niezwykłą umiejętnością współpracy, odwagi i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Dla zainteresowanych polecamy artykuły: https://treningbiegacza.pl/biegaj-i-mysl-biegi-na-orientacje-bno-cos-wiecej-n iz-samo-bieganie
http://madrzy-rodzice.pl/2015/06/bieg-na-orientacje/
http://www.magazynbieganie.pl/bieg-na-orientacje-szybka-lamiglowka/

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour