• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

„Kobietki rządzą” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2!

     Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski PSP nr 2 zaprosił do szkoły Panie reprezentujące  różne zawody. Dziewczynki z klas 1-3 wcieliły się w role dziennikarek i przeprowadziły wywiady z zaproszonymi gośćmi. Niejedna prezenterka mogłaby pozazdrościć naszym reporterkom lekkości w prowadzeniu wywiadu przed dużą publicznością. Podczas spotkania dziewczynki dowiedziały się między innymi, jaką należy wybrać ścieżkę rozwoju, aby wykonywać dany zawód. Szkolne dziennikarki usłyszały, jakie wyzwania muszą podejmować kobiety w codziennej pracy oraz co daje im satysfakcję w danej profesji.

     Na pytania reporterek ciekawie odpowiadały Panie: Przedstawicielka Państwowej Straży Pożarnej – Pani Karina Stankowska, Dyrektor PSP nr 2 – Pani Mariola Ałtyn, Funkcjonariusz Państwowej Komendy Policji z Wydziału Prewencji – Pani Małgorzata Szweda, Kucharka – Pani Małgorzata Truszczyńska, Fryzjerka z salonu „Be Beauty” – Pani Sylwia Neuman, właścicielka słodkiego biznesu „Słodka Pasja Lucy” – Pani Lucyna Warembier.

     Spotkanie było strzałem w dziesiątkę, przyniosło uczestniczkom niezapomniane wrażenia. Było okazją do zweryfikowania pewnych stereotypów oraz zachętą do rozwijania pasji i zainteresowań.

     Przede wszystkim nasze małe kobietki dowiedziały się, że świat stoi przed nimi otworem, i że chcieć to móc!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour