• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 201…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26.06.2020

     W warunkach ograniczeń pandemii pożegnaliśmy ostatni rok szkolny w murach ponad 100-letniej "Dwójeczki".     

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”  – Vernon Howard      Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.  ...

Więcej...

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzki…

Dagmara Chmielecka finalistką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego

    W  roku szkolnym 2019/2020 uczennice naszej szkoły rozwijające swoje zainteresowania przystąpiły do organizowanego corocznie przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku konkursu przedmiotowego z języka polskiego.    Konkurs jest kierowany...

Więcej...

"Uno, due, tre - zabawy z językiem …

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji

"Uno, due, tre - zabawy z językiem włoskim" w ramach innowacji     

Więcej...

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z …

Szkolne Koło Czytelniczo-Krajoznawcze z wizytą w introligatorni

     20 lutego uczniowie koła czytelniczo – turystycznego zapoznali się ze sztuką introligatorską podczas zajęć organizowanych przez Panią Milenę „Introligatorkę”. Pani Milena wprowadziła nas w tajemnice zawodu introligatora, pokazała...

Więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

     Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja...

Więcej...

„Shrek – baśń o tolerancji”

     Dnia 6 lutego 2020 r. młodsi  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym, pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Przedstawienie "Inny chłopak" …

     Dnia 6 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyliw spektaklu teatralnym pt. "Inny chłopak, opowieść o tolerancji”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.

Więcej...

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

Koncert piosenki i poezji patriotycznej

     30 stycznia 2020 r.  z okazji  100 rocznicy przyłączenia Starogardu do Macierzy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Koncert piosenki  i poezji patriotycznej. W widowisku wiersze...

Więcej...

Gościliśmy uczestników XXXIII Wojewódzkiego Zlotu SKKT PTTK 28-30.09.2018

     W dniach 28-30 września 2018 r. w naszej szkole odbył się XXXIII Wojewódzki Zlot SKKT PTTK. Honorowy patronat nad Zlotem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Janusz Stankowiak. W Zlocie uczestniczyło 11 drużyn z terenu województwa pomorskiego reprezentujące: Gdańsk, Słupsk, Rumię, Kowale i Starogard Gdański, razem 68 uczniów i ich opiekunów oraz 5-ciu organizatorów.

     Komendantem Zlotu była Pani Barbara Gałkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim, Sekretarzem Zlotu Pani Elżbieta Świerk – Wiceprezes Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku oraz współorganizatorzy Zlotu Pani Anna Gołaszewska – Przewodnicząca Pomorskiej Komisji Młodzieżowej, Pani Paulina Świerk – Kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej oraz Pan Bogdan Gackowski Instruktor Imprez na Orientację.

     Ponadto współorganizatorami Zlotu byli:

 • Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku
 • Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim
 • Usługi Archeologiczno-Konserwatorskie Lidia Grzeszkiewicz-Kotlewska

     W piątek młodzież po przyjeździe i uroczystym otwarciu Zlotu z występem szkolnej grupy ”Kociewiacy z dwójki” pod kierunkiem Pani Lucyny Kreft –Surowiec, wyruszyła wraz z opiekunami na miejska trasę turystyczną pt.”Korona i Krzyż”.

     W sobotę rano rozpoczęły się konkurencje zlotowe:

- test krajoznawczo-turystyczny o mieście, gminie Starogard i Kociewiu,

przygotowany przez Panią Komendant Barbarę Gałkowską

- bieg na orientację – przygotowany i poprowadzony przez Pana Bogdana Gackowskiego

- konkurs plastyczny na najlepszy plakat o mieście i gminie Starogard Gdański

     Po obiedzie odbyła się wycieczka piesza: Królewskie Miasto Starogard Gdański połączona ze zwiedzaniem Muzeum Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Swoleżerów Rokitniańskich. Następnie uczestnicy Zlotu wysłuchali bardzo ciekawy wykład przy stanowisku archeologicznym nt. średniowieczny Ratusz, wycieczka odbyła się w ramach
V Międzynarodowej Sztafety Turystycznej organizowanej przez Zarząd Główny PTTK, a na podsumowaniu Zlotu wszyscy otrzymali certyfikaty i gadżety za udział w sztafecie.

     Po wspólnej kolacji odbył się konkurs na piosenkę krajoznawczo-turystyczną. Po tym konkursie młodzież wraz z opiekunami udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na ciekawy wykład i pokaz filmu „Piekiełki”.

     W niedzielę po śniadaniu uczestnicy Zlotu udali się na miejską grę pt.” Starogardzki Skryba”, rozwiązując zagadki, jakie tajemnice kryje królewskie miasto. Po powrocie odbyło się uroczyste zakończenie Zlotu, na które przybyli: Pani Sylwia Ossowska z Urzędu Miasta Starogard, Dyrektor Szkoły Pani Mariola Ałtyn i Józef Piotrowicz Prezes Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku.

     Puchar ufundowany przez Dyrekcję Szkoły dla najlepszej drużyny, otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Gdańsku pn.”Wycieczkoludki” z Panią opiekun Hanną Jarosz.

Więcej zdjęć

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour